Logic Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» reclamatie
Steam Plug and Play I_icon_minitimeDum Ian 31, 2010 7:17 pm Scris de MaRiuS

» cerere adimin
Steam Plug and Play I_icon_minitimeVin Ian 29, 2010 1:00 am Scris de DuRaCeLL

» cerere admin
Steam Plug and Play I_icon_minitimeVin Ian 29, 2010 12:00 am Scris de Hart break kid

» Clan ...........
Steam Plug and Play I_icon_minitimeJoi Ian 28, 2010 11:57 pm Scris de Hart break kid

» Ban List DuRaCeLL
Steam Plug and Play I_icon_minitimeLun Ian 25, 2010 9:16 pm Scris de DuRaCeLL

» TuToRiaL + Download
Steam Plug and Play I_icon_minitimeLun Ian 25, 2010 7:34 pm Scris de DuRaCeLL

» IMPORTANT:Cititi!!
Steam Plug and Play I_icon_minitimeLun Ian 25, 2010 7:19 pm Scris de DuRaCeLL

» Pentru toti adminii
Steam Plug and Play I_icon_minitimeDum Ian 24, 2010 12:09 am Scris de Admin

» gerrard gerrard
Steam Plug and Play I_icon_minitimeVin Ian 22, 2010 9:15 pm Scris de L33T

Statistici Forum
Website counter


Steam Plug and Play

In jos

Steam Plug and Play Empty Steam Plug and Play

Mesaj  ^aNoNim^ Dum Oct 11, 2009 3:04 am

Scurta descriere: STEAM-ul nu este un joc, nu este Counter-Strike , este doar modulul produs de cei de la VALVE prin care isi promoveaza jocurile.

Daca vreti sa jucati Counter Strike prin Steam, va trebui sa cumparati licenta sau sa instalati un PacSteam*.

Cum puteti cumpara licenta de Counter Strike**:

1.De pe siteul Steam, metoda de plata pe baza cardului de credit ( http://store.steampowered.com/app/10/)

2.De aici ( http://www.gameszone.ro/steam )

3.Prin SMS ( http://forum.computergames.ro/116-computergames-shop/217052-cumpara-o-licenta-de-cs-1-6-prin-sms.html ) -cea mai simpla metoda

Cum functioneaza?

pentru abonatii ORANGE - veti fi taxati cu 10 EURO
1. trimite un mesaj cu textul LICENTA la 7654
2. primesti pe sms cd-key-ul CS

pentru abonatii VODAFONE - veti fi taxati cu 13 USD
1. trimite un mesaj cu textul LICENTA la 7654
2. primesti un sms care iti cere sa confirmi ca ai comandat LICENTA CS
3. trimite un mesaj cu textul LICENTA CONFIRM
4. primesti pe sms cd-key-ul CS

Valoarea acestui SMS va fi scazut din creditul aferent numarului sau se va regasi pe factura ta la sfarsitul lunii.
In cateva secunde dupa trimiterea mesajului de comanda vei primi un SMS ce contine cheia de activare a licentei tale Counter-Strike 1.6.
De pe un numar de telefon se pot comanda maximum 2 licente pe luna. Valoarea SMS-ului nu este returnabila asa ca te rugam sa trimiti cu atentie mesajul. In cazul in care nu ai primit sms-ul de raspuns ce contine cheia de activare a licentei te rugam sa suni la numarul de telefon : 021 529 1717 (apel cu tarif normal).

Instalare:
1.Trebuie sa downloadati aplicatia Steam de pe siteul producatorilor ( http://store.steampowered.com/about/ )
2.Va creati un cont Steam
3.Pt a activa un joc steam folosit o licenta dati click pe Games iar apoi pe Activate a product on Steam . . . Apoi dupa ce veti introduce licenta pe care a`ti cumparat`o asteptati sa de descarce aplicatia & enjoy

Avantaje:
Ca sa intelegem mai bine diferenta dintre Counter Strike varianta Valve(non-steam) si cea Steam am sa ne gandim la alte aplicatii, de exemplu randamentul care`l da un antivirus crackuit, luat de pe odc/sdc/torrente si unul cu licenta. Un prim avantaj este stabilitatea, calitatea jocului mai ridicata, ping mai scazut precum si altele... Cat despre metodele de cumparare, sa nu achizitionati o licenta din alta parte decat sursele precizate mai sus, pentru ca sunt numeroase tentative de frauda si va puteti trezi cu un key invalid. Nu va faceti griji la plata prin SMS. E testata si merge 101%; se intampla sa nu primiti imediat sms`ul cu key`ul insa daca veti astepta cateva minute va veni.

Alte comentarii:
1.Nu instalati boti de Counter Strike pe steam ca e posibil sa fiti banati. Sunt si exceptii de la aceasta regula insa cunosc destule cazuri & nu`i bine sa riscati.
2.Prin folosirea cheaturilor de genu wh/aim/esp etc... puteti fi scanati pe serverele VAC si puteti primi ban pe contul de steam. Deasemenea aliasurile interzise gen norecoil/nospread situate in cfg/usercfg sau alte fisiere asemanatoare pot fi scanate pe serverele protejate cu AC si puteti sa fiti banati => pierdeti banii dati pe licenta.
3.Poate vor intra pe voi pe chat diverse persoane cu numele "Steam Staff" sau ceva asemanator si va vor spune in english ca e o verificare de rutina si ca trebuie sa scrieti numele contului si parola. NICIODATA sa nu scrieti aceste lucruri, e o tentativa de frauda.


*PacSteam - varianta crackuita a Steamului insa nu recomand folosirea acestei versiuni piratate deoarece nu e 100% functionabila (in 1/2 luni crapa).

**Prin cumpararea licentei de Counter Strike veti primi pachetul de Counter Strike 1.6 + Counter Strike Condition Zero and Deteled Scenes
^aNoNim^
^aNoNim^

Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 33
Localizare : Undeva in Balcani

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum