Logic Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» reclamatie
Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD I_icon_minitimeDum Ian 31, 2010 7:17 pm Scris de MaRiuS

» cerere adimin
Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD I_icon_minitimeVin Ian 29, 2010 1:00 am Scris de DuRaCeLL

» cerere admin
Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD I_icon_minitimeVin Ian 29, 2010 12:00 am Scris de Hart break kid

» Clan ...........
Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD I_icon_minitimeJoi Ian 28, 2010 11:57 pm Scris de Hart break kid

» Ban List DuRaCeLL
Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD I_icon_minitimeLun Ian 25, 2010 9:16 pm Scris de DuRaCeLL

» TuToRiaL + Download
Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD I_icon_minitimeLun Ian 25, 2010 7:34 pm Scris de DuRaCeLL

» IMPORTANT:Cititi!!
Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD I_icon_minitimeLun Ian 25, 2010 7:19 pm Scris de DuRaCeLL

» Pentru toti adminii
Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD I_icon_minitimeDum Ian 24, 2010 12:09 am Scris de Admin

» gerrard gerrard
Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD I_icon_minitimeVin Ian 22, 2010 9:15 pm Scris de L33T

Statistici Forum
Website counter


Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD

In jos

Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD Empty Cum sa faci un film de CS cu FRAPS si WINDVD

Mesaj  ^aNoNim^ Dum Oct 11, 2009 3:06 am

Multi am vazut ca vor sa faca filme de cs, sau macar au aceasta dorinta dar nu stiu cum sa o puna in aplicare, astazi va vin in ajutor cu un tutorial despre creeara filmelor de Counter-Strike in care va arat pasii principali.

Am facut acest tutorial pentru a fi inteles de TOATA lumea !

Acest tutorial NU va invata cum sa faceti efecte gen: bullet time, sa urmareasca glontul spre victima... etc.
1)Download Fraps si WinDVDCreator

Link 1 : http://cs.wazup.ro/program_cs/download/fraps_2.9.4/

Link 2 : http://cs.wazup.ro/program_cs/download/fraps_2.9.4/


2)Inregistrarea demo-ului

Incepem prin a inregistra un demo in Counter Strike folosind comanda record nume_demo
3)Fraps
Mai intai instalam Fraps unde vrem.
Deschidem Fraps, deschidem CS si scriem in consola playdemo nume-demo(inregistrat anterior) si apasam F9 (tasta default!) ca sa inceapa sa inregistreze, iar cand s-a terminat demo-ul apasam din nou F9 pentru a opri inregistrarea.
Toate inregistrarile la FRAPS sunt inregistrare in directorul in care a fost instalat (ex: C:\Program Files\Fraps) ATENTIE: FRAPS-salveaza in format .avi care,cel putin la mine, la o inregistrare de 30 minute fisierul ocupa 3 GIGA si ceva...
4)WinDVDCreator

Pentru a scapa de problema asta(de mai sus): instalam WinDVDCreator 2 si urmarim urmatorii pasi:
[I]-Selectam Edit existing video file
[II]-Deschidem filmul (filmele) care le-am inregistrat mai devreme cu FRAPS

https://2img.net/r/ihimizer/i/pas2rz4.jpg/
^aNoNim^
^aNoNim^

Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 33
Localizare : Undeva in Balcani

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum